Contrast      Aa Resize EN | FI | ES | IT | HR | BG | SK

ENDURANCE
Entrepreneurial Capacity-building for Sport

Tréning

Branding
Demo video    |   Formulár spätnej väzby    |       Prehrať audio    |   Stiahni obsah:           Hra:


Kľúčové slová

Branding, podnikanie, analýza, konkurencia, tvorba, logo, identita,




Ciele

Po oboznámení sa s týmto modulom školenia budú účastníci rozumieť:
- Aké sú trendy v oblasti brandingu
- Ako zrealizovať a vyhodnotiť analýzu vstupov a konkurencie
- Ako vytvoriť logo a identitu
- Ako ich prezentovať zákazníkovi
- Ako ich sfinalizovať

Úvod

BrandingKlikni a prečítaj  

Proces tvorby, šírenia a budovania značky.

To, čo značka komunikuje a spôsob, akým to robí.

Hodnota, kvalita a imidž značky v mysliach vašich potenciálnych zákazníkov. Obrazne povedané, ak vám vyhorí továreň, kde vyrábate produkty, jediné, čo by ste mali zachrániť, je sila vašej značky.

Branding je proces dávania významu konkrétnej organizácii, spoločnosti, produktom alebo službám vytváraním a formovaním značky v mysliach spotrebiteľov. Je to stratégia navrhnutá organizáciami, aby pomohla ľuďom rýchlo identifikovať a zažiť ich značku a poskytnúť im a dôvod, prečo si vybrať ich produkty pred konkurenciou, a to objasnením toho, čo táto konkrétna značka je a čo nie je.

Oboznámenie sa s predmetom Branding.

Vyberte si spoločnosť, v ktorej bude branding implementovaný.

Vstupná analýza

Stratégia značkyKlikni a prečítaj  

Pomáha vám jasne identifikovať vašu značku – to, čo stelesňuje, ponúka a vyzerá, a pomáha vytvoriť jedinečný hlas, osobnosť a identitu značky. To vám pomôže osloviť vašu špecifickú cieľovú skupinu zmysluplným spôsobom.

BrífingKlikni a prečítaj  

Prehľad toho, čo presne vaša značka je a čo nie je. Stručný popis značky by mal obsahovať:

1. Vízia – dlhodobé a krátkodobé ciele vašej značky.

2. Poslanie – Prehľad o tom, ako mienite dosiahnuť svoju víziu.

3. Prísľub značky – Riešenia a očakávania, ktoré komunikujete so zákazníkmi a potenciálnymi zákazníkmi.

4. Hodnoty značky – základná hodnota, na ktorej zakladáte svoju značku. Integrita, kvalita a ekologickosť sú len niektoré príklady.

5. Cieľová skupina – Komu chcete slúžiť.

6. Pozicionovanie značky/USP (unique selling proposition) – Dôvod, prečo by si zákazníci mali vybrať vašu značku pred ostatnými.

7. Kľúčoví konkurenti – značky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou získajú vašich zákazníkov. Uvažujte aj s takými, ktorí nie sú priamymi konkurentmi.

8. Konkurenčná výhoda – Podmienky alebo okolnosti, ktoré vašej značke umožňujú ponúkať lepšie alebo lacnejšie riešenia.

9. Hlas značky – Štýl komunikácie vašej značky. Slová, žargón, atmosféra (zábavná, príjemná, vtipná...)

10. Kultúra značky – Princípy, kódex správania a pracovná etika v internom prostredí.

Pochopenie značkyKlikni a prečítaj  

Značky sa líšia od produktov v tom, že značky sú „to, čo spotrebitelia kupujú“, zatiaľ čo produkty sú „to, čo spoločnosti robia“. Ide o nahromadenie emocionálnych a funkčných asociácií. Značka je prísľub, že produkt bude fungovať podľa očakávaní zákazníka. Formuje očakávania zákazníkov o produkte. Zvyčajne majú ochrannú známku, ktorá ich chráni pred používaním inými. Značka poskytuje konkrétne informácie o organizácii, tovare alebo službe, čím sa odlišuje od ostatných na trhu. Značka nesie záruku o vlastnostiach, ktoré robia produkt alebo službu jedinečnými. Silná značka je prostriedkom na to, aby si ľudia uvedomili, čo spoločnosť predstavuje a aké sú jej ponuky.

Podnikateľský modelKlikni a prečítaj  

Je to rámec na nájdenie systematického spôsobu, ako vytvoriť dlhodobú hodnotu pre organizáciu a zároveň poskytovať hodnotu zákazníkom a získavať hodnotu prostredníctvom stratégií speňažovania. Podnikateľský model je holistický rámec na pochopenie dizajnu a testovanie vašich obchodných predpokladov na trhu.

Analýza konkurencie

Vaše cieľové publikum a vaši konkurenti Klikni a prečítaj  

  1. Vaše cieľové publikum a vaši konkurenti - Pred vytvorením obchodnej značky musíte pochopiť súčasný trh, t.j. kto sú vaši potenciálni zákazníci a súčasní konkurenti.

Tento krok môžete vykonať niekoľkými spôsobmi:

  • Vyhľadajte si na internete kategóriu produktov alebo služieb a analyzujte priamu a nepriamu konkurenciu, ktorá sa objaví.
  • Pozrite si fóra, ktoré sa týkajú vašich zákazníkov, a sledujte ich konverzácie a odporúčania produktov.
  • Porozprávajte sa s ľuďmi, ktorí sú súčasťou vášho cieľového trhu, a opýtajte sa ich, od akých značiek vo vašej oblasti nakupujú.
  • Pozrite si príslušné účty sociálnych médií alebo stránky, ktoré vaša cieľová skupina sleduje a na ktoré reaguje.
  • Choďte nakupovať online alebo offline a získajte predstavu o tom, ako by vaši zákazníci prehliadali a kupovali produkty.

Počas výskumu si poznačte:

  • Kto sú vaši s „najľahšie dosiahnuteľní“ zákazníci – tí, ktorým by ste dokázali predávať najľahšie.
  • Kto sú vaši hlavní konkurenti – značky, ktoré sú etablované a známe na trhu.
  • Ako vaši zákazníci hovoria a o čom hovoria – aké záujmy majú a akým jazykom ich vyjadrujú.

2. Teoretické východiská analýzy konkurencie – zdroje získaných údajov

3. Určenie priamej konkurencie, ako aj konkurencie medzi dodávateľmi.

 

 

Tvorba loga

Vyberte si svoje zameranie a osobnosť Klikni a prečítaj  

Nemôžete vytvoriť svoju značku tak, aby bola všetkým pre všetkých, najmä na začiatku. Je dôležité nájsť svoje zameranie a od neho odvodiť všetky ostatné časti vašej značky pri jej budovaní. Najprv musíte vedieť:

1. Aké je vaše deklarované pozicionovanie na trhu? Jeden alebo dva riadky, ktoré vsadia váš podiel na trh. Toto nie je niečo, čo dávate na svoju webovú stránku alebo vizitku, je to len preto, aby vám pomohlo odpovedať na správne otázky o vašej značke a pomohlo pri vytváraní sloganu vašej značky. Vaše vyhlásenie o umiestnení by malo vyzerať asi takto...

Ponúkame [PRODUKT/SLUŽBU] pre [CIEĽOVÝ TRH] na [HODNOTOVÁ PROPOZÍCIA].

Na rozdiel od [ALTERNATÍVY] sme [KĽÚČOVÁ ODLIŠUJÚCA CHARAKTERISTIKA].

Napríklad: Ponúkame fľaše na vodu pre turistov, aby zostali hydratovaní a zároveň znížili ich uhlíkovú stopu. Na rozdiel od iných značiek fliaš na vodu zasadíme strom za každú fľašu, ktorú si kúpite.

 

 

2. Aké slová by ste spojili so svojou značkou? Predstavte si svoju značku ako osobu. Aký by bol on alebo ona? Aká osobnosť by upútala vašich zákazníkov? To vám pomôže informovať váš hlas na sociálnych médiách a tón celej vašej kreatívy, vizuálnej aj písanej. Napríklad, jedným z prístupov ako vytvoriť novú značku je navrhnúť tri až päť prídavných mien, ktoré popisujú typ značky, ktorá by mohla zaujať vaše publikum.

3. Aké metafory alebo koncepty popisujú vašu značku? Premýšľanie o identite vašej značky ako o metafore alebo o jej zosobňovaní vám môže pomôcť identifikovať jednotlivé kvality, ktoré chcete, aby mala. Môže to byť vozidlo, zviera, celebrita, športový tím, čokoľvek – pokiaľ má poprednú reputáciu vo vašej mysli, ktorá vyvoláva atmosféru, ktorú chcete, aby vaša značka vyžarovala. Napríklad, ak chcete vytvoriť podnikateľov so zacielením na vašu značku, môžete sa rozhodnúť použiť mývala ako názorny príklad: Sú to zvery, ktoré urobia čokoľvek, aby prežili. Ak by bola identita vašej značky zviera, aké zviera by to bolo a prečo sa vám podobá na toto zviera?

Vyberte si názov firmy Klikni a prečítaj  

„Ruža pod akýmkoľvek iným názvom by stále voňala sladko. Ale Nike pod iným menom by bolo videné na menšom počte nôh.“ Shakespeare (tak trochu)

Osobnosť, činy a povesť identity vašej značky sú skutočne tým, čo dáva názvu na trhu význam. Takže meno vašej spoločnosti je pravdepodobne jedným z prvých veľkých záväzkov, ktoré musíte urobiť. Ovplyvní to logo vašej značky, vašu doménu, váš marketing a registráciu ochrannej známky, ak sa rozhodnete ísť touto cestou (ťažšie je použiť generické názvy značiek, ktoré doslova opisujú to, čo predávate). V ideálnom prípade chcete názov obchodu, ktorý je ťažké napodobniť a ešte ťažšie si ho pomýliť s existujúcimi hráčmi na trhu. Môžete vyskúšať jeden (alebo kombináciu) z nasledujúcich prístupov:

Vymyslite slovo, napríklad Pepsi.

Preformulujte nesúvisiace slovo, napríklad Apple pre počítače.

Použite sugestívne slovo alebo metaforu, napríklad Buffer.

Popíšte to doslovne (pozor: ľahko napodobiteľné), ako The Shoe Company.

Zmeňte slovo odstránením písmen, pridaním písmen alebo použitím latinských koncoviek, napríklad Tumblr (Tumbler) alebo Activia.

Vytvorte skratku z dlhšieho názvu, napríklad HBO (Home Box Office).

Skombinujte dve slová: Pinterest (špendlík + úrok) alebo Snapple (úhľadný + jablko)

 

Vytvorte svoj slogan Klikni a prečítaj  

Pútavý slogan je príjemným aktívom – niečo stručné a popisné, ktoré môžete použiť ako slogan v popise na sociálnych médiách, hlavičke webovej stránky, vlastných vizitkách a kdekoľvek inde, kde máte len veľmi málo slov, aby mali veľký vplyv.

Majte na pamäti, že vždy môžete zmeniť svoj slogan, keď nájdete nové pohľady na marketing – Pepsi prešla za posledných niekoľko desaťročí viac ako 30 sloganmi. Dobrý slogan je krátky, pútavý a pôsobí silným dojmom, aby zvýšil povedomie o značke. Tu je niekoľko spôsobov, ako pristupovať k písaniu vlastného sloganu:

Vsaďte na svoje tvrdenie. Káva Rozsudok Smrti: „Najsilnejšia káva na svete“

Urobte z toho metaforu. Redbull: "Redbull ti dáva krídla."

Osvojte si postoj svojich zákazníkov. Nike: "Iba to urob "

Využite existujúce pomenovania. Karty proti ľudskosti: „Párty hra pre hrozných ľudí.“

Napíšte rým. Folgers Káva: " The best part of waking up is Folgers in your cup."

Opíšte to doslova. Aritzia: Butik s dámskou módou.

Vyskúšajte tvorcu sloganov, aby ste vytvorili nejaké nápady, alebo sa skúste „pohrať“ so svojim deklarovaným pozicionovaním na trhu, aby ste vytvorili potenciálne jednoduché heslá na opis vášho podnikania.

 

 

Vyberte si vzhľad svojej značky (farby a písmo)Klikni a prečítaj  

Keď už máte názov, musíte sa zamyslieť nad dizajnom svojej značky – ako budete vyzerať. Reprezentujte svoju značku – konkrétne svoje farby a typografiu. To sa vám bude hodiť, keď začnete vytvárať vlastnú webovú stránku.

 

Výber farieb

Farby nedefinujú len vzhľad vašej značky, ale vyjadrujú aj pocit, ktorý chcete komunikovať, a pomáhajú vám, aby bol konzistentný vo všetkom, čo robíte. Budete si chcieť vybrať farby, ktoré vás odlíšia od priamych konkurentov, aby ste predišli zmätku spotrebiteľov. Psychológia farieb nie je presná veda, ale pomáha pri výbere, ktorý robíte, najmä pokiaľ ide o farbu, ktorú si vyberiete pre logo svojej značky.

Výber typu písma

Vybrané písmo by malo byť jednoduché. Vyberte maximálne dva typy písma, aby ste zabránili zmäteniu návštevníkov: jedno pre nadpisy a druhé pre hlavný text (nezahŕňa to písmo, ktoré môžete použiť v logu svojej značky). Môžete použiť Font Pair na prehliadanie zo širokého výberu písiem, ktoré sa k sebe hodia.

  • Navrhnite si logo svojej značky (nájdite softvér na vytváranie loga). Koniec koncov, je to tvár vašej spoločnosti. V ideálnom prípade budete chcieť vytvoriť svoju značku s logom, ktoré je jedinečné, identifikovateľné a škálovateľné, aby fungovalo vo všetkých veľkostiach (čo je často prehliadané). Zvážte všetky miesta, kde musí existovať logo vašej značky, Ak máte napríklad ako avatar na Instagrame textové logo, bude takmer nemožné ho prečítať. Aby ste si uľahčili život, vytvorte štvorcovú verziu loga svojej značky s ikonou, ktorá zostane rozpoznateľná aj pri menších veľkostiach.

  • Aplikujte ho naprieč svojim podnikaním – to poskytne vášmu brandingu súdržný príbeh značky. Príbeh značky predstavuje, kto je vaša firma a čo znamená. Pripravuje pôdu pre každú interakciu zákazníkov s vašou značkou, v obchode a online.

Vytvorenie identity

Aby zákazníci poznali značku medzi konkurenciou.Klikni a prečítaj  

Identita značky vychádza z organizácie, t.j. organizácia je zodpovedná za vytvorenie jedinečného produktu s jedinečnými vlastnosťami. Je to spôsob, akým sa organizácia snaží identifikovať. Predstavuje, ako chce byť organizácia vnímaná na trhu. Organizácia komunikuje svoju identitu spotrebiteľom prostredníctvom svojich brandingových a marketingových stratégií. Značka je jedinečná vďaka svojej identite.

Identita značky zahŕňa nasledujúce prvky – víziu značky, kultúru značky, umiestnenie, osobnosť, vzťahy a prezentácie.

Identita značky je zväzok mentálnych a funkčných asociácií so značkou. Asociácie nie sú „dôvody na kúpu“, ale poskytujú známosť a diferenciáciu, ktorá sa nedá zopakovať. Tieto asociácie môžu zahŕňať podpisovú melódiu (napríklad - Britannia „ting-ting-ta-ding“), farby ochrannej známky (napríklad - modrá farba s Pepsi), logo (napríklad - Nike), slogan (napríklad - slogan spoločnosti Apple je ("Mysli odlišne”)

Identita značky je celkový návrh/prísľub, ktorý organizácia dáva spotrebiteľom. Značku možno vnímať ako produkt, osobnosť, súbor hodnôt a pozíciu, ktorú zaujíma v mysliach spotrebiteľov. Identita značky je všetko, za čo organizácia chce, aby bola značka považovaná za značku. Je to funkcia spojená s konkrétnou spoločnosťou, produktom, službou alebo jednotlivcom. Je to spôsob externého vyjadrenia značky svetu.

Identita značky sú viditeľné prvky značky (napríklad farba ochrannej známky, logo, názov, symbol), ktoré identifikujú a odlišujú značku v mysli cieľového publika. Je to kľúčový prostriedok na rast značky vašej spoločnosti.

Identita značky je súhrnom toho, čo všetko (t.j. organizácia) robíte. Ide o poslanie organizácie, jej osobnosť, prísľub spotrebiteľom a konkurenčné výhody. Zahŕňa myslenie, pocity a očakávania cieľového trhu/spotrebiteľov. Je to prostriedok na identifikáciu a odlíšenie organizácie od inej. Organizácia s jedinečnou identitou značky má lepšie povedomie o značke, motivovaný tím zamestnancov, ktorí sa cítia hrdí na prácu v dobre značkovej organizácii, aktívnych kupujúcich a firemný štýl.

Identita značky vedie k lojalite k značke, preferencii značky, vysokej dôveryhodnosti, dobrým cenám a dobrej finančnej návratnosti. Pomáha organizácii vyjadriť zákazníkom a cieľovému trhu, aký druh organizácie je. Zákazníkov opäť uisťuje, že ste tým, za koho sa vydávate. Vytvára bezprostredné spojenie medzi organizáciou a spotrebiteľmi. Identita značky by mala byť udržateľná. Je dôležité, aby spotrebitelia okamžite korelovali s vaším produktom/službou.

Identita značky by mala byť futuristická, t. j. mala by odhaľovať zamýšľané asociácie na značku. Mala by odrážať trvalé kvality značky. Identita značky je základným prostriedkom rozpoznania spotrebiteľmi a predstavuje odlíšenie značky od jej konkurentov.

Prezentácia „klientovi“

Prezentácia „klientovi“Klikni a prečítaj  

1. Začnite so stručným návrhom loga

Úspech prezentácie vášho loga klientovi začína dlho predtým, ako si sadnete k predstaveniu svojho loga.

Skutočné tajomstvo, ako prezentovať logo, začína na prvých stretnutiach s klientmi, keď sa dohodnete na tzv. kreatívnom briefe. Prezentácia loga klientovi je potom skôr o preukázaní, ako váš návrh spĺňa požiadavky, na ktorých ste sa obaja dohodli skôr v procese.

2. Prezentujte logo osobne alebo prostredníctvom videa

Ďalším návrhom, ako prezentovať logo, ktorý sa v našej skupine odborníkov objavoval znova a znova, bolo prezentovať svoje logo klientom osobne (alebo online), nie e-mailom. Súčasťou zvládnutia toho, ako prezentovať logo, je schopnosť merať reakcie klientov za behu a prispôsobiť sa širokej škále reakcií. To je takmer nemožné, keď jednoducho prezentujete logo prostredníctvom e-mailu.

Ak venujete čas príprave prezentácie loga, ktorú urobíte „osobne“, tiež ukazuje, že vám záleží na tom, ako logo prezentujete, a že veríte vo finálny návrh loga.

3. Povedzte pútavý príbeh o logu

Naučiť sa prezentovať klientovi logo je rovnako o rozprávaní príbehu ako o profesionálnych prezentačných schopnostiach. V skutočnosti vás príbeh často dostane s klientom oveľa ďalej, než strnulá prezentácia v exekutívnom štýle. Váš príbeh by mal prezentovať problém, ktorému spoločnosť alebo jej zákazníci čelili a ako nové logo rieši mnohé predchádzajúce problémy

4. Zahrňte makety a uveďte kontext

Okrem rozprávania príbehu a ukazovania, ako vaše logo rieši problém klienta na dosah ruky, sa tiež budete chcieť naučiť, ako prezentovať logo v kontexte poskytnutím scenárov a modelov zo skutočného života. Prezentáciou loga klienta v reálnych podmienkach (napríklad na ich produktoch, na firemných papieroch alebo v reklamách) si váš klient s väčšou pravdepodobnosťou predstaví silu nového loga, ktoré prezentujete.

5. Ukážte všestrannosť loga

Okrem prezentovania makiet potenciálneho použitia loga bude užitočné ukázať, aké všestranné môže byť vaše logo. Naučte sa, ako prezentovať logo rôznymi spôsobmi, pomôže vášmu klientovi zistiť, aký flexibilný a nadčasový je váš nový dizajn. Pomôže im to presne pochopiť, prečo si za vytvorenie loga účtujete adekvátne peniaze.

6. Zamerajte sa na publikum

Publikum často nie je klient, ktorému prezentujete logo, ale jeho zákazníci alebo klienti. Takže aj keď môže byť lákavé hovoriť o tom, ako veľmi by sa vášmu klientovi mali páčiť vaše nové návrhy loga, naučiť sa, ako prezentovať logo so zreteľom na správne publikum, je rozhodujúce pre váš úspech. Možno jednu z najkritickejších rád dal dizajnér loga Ben Mottershead zo spoločnosti Ben designs „Vždy ukážte logo tak, ako by ho videlo publikum“. To znamená, že keď prezentujete makety alebo zvýrazňujete všestrannosť dizajnu vášho nového loga, uistite sa, že nové logo zvýrazníte z pohľadu najdôležitejšieho publika: zákazníka vášho klienta.

 

Finalizácia

FinalizáciaKlikni a prečítaj  

Logo je prvá vec, ktorú ľudia uvidia ako symbol vašej značky. Bude vystihovať, aká je vaša značka, a bude vyjadrovať primárnu myšlienku vašej značky. Ľudia robia najrôznejšie kreatívne veci, aby zlepšili logo svojej značky, ale všetko úsilie zlyhá, pretože niektoré veci sa neberú do úvahy. Existujú určité pravidlá, ktoré musia značky dodržiavať pri navrhovaní loga pre svoje podnikanie. Pripravili sme zoznam, v ktorom sme uviedli 6 vecí, na ktoré by ste sa mali pozrieť pred dokončením loga vašej značky.

Rozumie vaše publikum vášmu logu dobre? Možno ste navrhli krásne logo s najrôznejšími farbami, ale nebude to dávať žiadny zmysel, ak mu vaše publikum nerozumie alebo si ho pomýli s niečím iným. Logo musí vyjadrovať skutočnú podstatu vašej značky, malo by byť správne vnímané publikom.

Urobte to jednoduché, ale krásne. Ak pridáte príliš veľa tvarov a kontrastných farieb, logo bude neprehľadné. Vášmu publiku sa nemusí páčiť logo s naozaj zložitým dizajnom. Urobte to jednoducho pomocou menšieho počtu farieb, vďaka ktorým ich vaše publikum ľahko rozpozná, keď znova uvidí logo. Napr. Logo spoločnosti Apple je jednoduché a vyjadruje ich myšlienku udržiavať veci jednoduché a krásne

Nepoužívajte príliš veľa efektov. Efekty, ako sú tiene, skosenia, vzory, sa môžu zdať veľmi atraktívne, ale pri prezeraní v rôznych zariadeniach a formátoch môžu predstavovať problém. Logo sa môže zdať veľmi odlišné, ak si ho prezeráte na počítači a zobrazujete ho v tlačenej brožúre, ak používate efekt.

Nepoužívajte farby tak, ako sa vám páči. Farebné kombinácie označujú význam a nemôžu byť len voľbou jednotlivca. Niektoré farebné kombinácie znamenajú pokoj a iné energiu. Túto teóriu možno dokonca aplikovať na tvary, kde kruh označuje nekonečno a tvar iskry energiu.

Urobte si pre svoje logo manuál. Ak ste sa snažili a vytvorili logo, uistite sa, že by sa malo používať správne. Definujte pokyny, kde by sa malo logo použiť, s akou správnou farebnou kombináciou v CMYK alebo RGB, aké zmeny je možné vykonať v logu atď. Všetky tieto pokyny bolo potrebné uviesť správne, aby sa zachovala jednotnosť a aby bolo opodstatnené použitie loga.

Urobte ho použiteľným pre rôzne formáty. Nevyhnutnosťou je navrhnutie loga, ktoré vyhovuje rôznym formátom, od veľkého ako na billboarde až po malé ako na stránke sociálnych médií. Malo by mať rovnakú príťažlivosť bez ohľadu na akýkoľvek druh formátu.

Vždy pamätajte, že logo nie je len symbolom vašej značky, ale je aj symbolom pre vás, je dôležité ho milovať. Je to jeden z mála viditeľných prvkov vášho podnikania a prinesie spoločnosť pod jeden dáždnik.

 



Použité zdroje

https://www.levosphere.sk/faq/co-je-branding/

https://www.lcca.org.uk/blog/education/history-of-branding/

https://www.dropbox.com/sh/a4l9k9mlzbr3pnd/AADozsSvc8cQ5xfpCnDbgTz1a?dl=0




Súvisiaci tréningový materiál



Súvisiace pojmy

  • Brandingová stratégia a briefing :
    ide o identifikáciu vašej značky a toho, čo predstavuje. to je prehľad o tom, čo presne vaša značka je alebo nie je.
  • Analýza konkurencie:
    potrebujeme preskúmať cieľové publikum, aktuálny trh, porozumieť dopytu a ponuke.
  • Logo :
    jedinečné zameranie a osobnosť značky.
  • Identita :
    je viditeľným prvkom značky, takže ju publikum môže odlíšiť od konkurencie.
  • Prezentácia značky:
    mala by byť zameraná na určité publikum, vo väčšine prípadov na klientov našich zákazníkov.
  • Pozri všetko


Partneri

portfolio img
portfolio img
portfolio img
portfolio img
portfolio img
portfolio img
portfolio img
portfolio img